Lol Yama Notları

Lol-Market Bakış Açısından Lol 10.11 Yama Notu

Merhabalar bugün Lol-Market olarak sizlerle yama notlarını incelemek istedik. Önemli olabilecek güncellemeler mevcut ve bildiğiniz gibi bu yama ADC oyuncularını sevindirdi diyebiliriz.

Güçlenen Şampiyonlar: Fiddlestick, Gangplank, Hecarim, Kai'sa, Lux
Zayıflatılan Şampiyonlar: Graves, Janna, Syndra, Talon

Güçlenen Şampiyonlar & Zayıflatılan Şampiyonlar Özeti

Öncelikle güçlenen şampiyonlardan başlamak bizim için çok daha iyi olur hemen incelemeye geçelim.

Fiddlestick: Pasifinin korkuluk pozuna geçmeden önceki süresi arttı. Korkuluk pozundayken kullanılan yetenekler artık rakipleri korkutuyor. W'nun minyonlara verdiği hasar arttı.

Fiddlestick aslında yeni versiyonu ile güçlü oldu ve oyuncuları kanser etmeye devam ediyor. Öncesinde zaten oynanabilir bir şampiyondu şimdi daha çok oynanabilir. EUW Sunucusunda genelde banlanan bir şampiyon
oyuncuların bildiği gibi. Yani eğer bir Jungle oyuncusu iseniz gerçekten Fiddle oynamalısınız demek bu.

Gangplank: Fıçı kombolarını daha hızlı gerçekleştirebilmesi ve diğer SG eşyaları yerine Coşku eşyalarından birine yönelebilmesi için, Gangplank'in saldırı hızını arttırıyoruz. Yani artık daha fazla kritik vuruş gerçekleştirebilecek, daha fazla patlamaya yol açabilecek ve yakın dövüş menzilinde daha etkili savaşabilecek. Ayrıca bu değişiklik sayesinde, Üçlü Kuvvet aldığında daha büyük bir güç artışına kavuşacak.

Gangplank ile psikolojik problemlerim var. Güçlü bir şampiyon ama Eloboost hizmeti verdiğim sıralarda takımımda 0/15 oynandığı için 1.5 hafta boyunca durmadan gp banlamıştım :) Bu yüzden daha güçlü şampiyonlar varken GP gibi coinflip şampiyonlarını tercih etmeyin.

Graves: Graves yüksek beceri düzeylerinde tozu dumana katıyor. Bu yüzden SG oranı azaltarak zırh deşme dizilimleriyle kazandığı gücü, onun tetiğe bastığı gibi hızla geri alıyoruz. Bu değişiklik aynı zamanda altın açısından kartopu etkisinden faydalanma potansiyelini de zayıflatacak. Diğer dizilimlerinde ilk hasar bu kadar önemli olmadığı için onlar çok fazla etkilenmemeli. Umarız oyuncular bu dizilimleri daha sık tercih etmeye başlar.

Graves çok güçlü çok. Eğer eloboost yapmak istiyorsanız öğrenmeniz gereken şampiyonlardan birisi diyebilirim. Biraz zayıflamış ama bu karakteri kimse zayıflatamaz :)

Hecarim: Q'nun taban hasarı arttı; minyonlara yönelik hasar azaltması arttı.

Ben pek sıcak bakmıyorum bu karaktere OTP olmadan gücü olduğuna inanmıyorum :) 

Janna: W'nun taban hasarı ileri yetenek seviyelerinde azaldı.

Janna'nın W skili aslında en önemli yeteneklerden birisiydi. Çünkü koridor aşamasında W gerçekten fazla vuruyordu düşürmeleri iyi olmuş. Gerçekten lig atlamak istiyorsanız lulu oynamalısınız.

Kai'Sa: Q'nun ilave saldırı gücü oranı arttı. R'nin menzili ileri yetenek seviyelerinde arttı.

Kai'sa ilk çıktığında 90 oyun attığım bir karakter ve gerçekten çok güçlü ama bu aralar çok az tercih ediliyor sebebi ise diğer karakterler daha güçlü.

Lux: E2'nin yavaşlatma süresi arttı.

E2 dediği şey muhtemelen E skilini kullanıp bir kere bastığımızda patladığında verdiği yavaşlatma muhtemelen. Lux güçlü ama support rolünde pek iyi değil bir türlü hangi koridor'da oynanmalı belli etmedi riot :/

Syndra: E'nin bekleme süresi arttı.

Syndra orta koridoru gerçekten parçalıyan bir karakter olduğu için E yeteneğine zayıflatması bence iyi oldu. Ama 2 saniye bir fark olduğu için o kadar önemli olduğunu sanmıyorum Syndra çok güçlü oynayın.

Talon: Q'nun bedeli arttı; katletme halinde sağladığı iyileşme ilk yetenek seviyelerinde azaldı.

Talon manası gerçekten zor biten bir karakter bence bu zayıflatma onu pek etkilemiş gibi gözükmüyor. Kill aldığında iyileşme oranının pek bir önemi olduğunu sanmıyorum çok güçsüz değil hala çok güçlü.

Şimdi gelelim ADC oyuncularını sevindiren haberlere hepsini tek tek paylaşmıyacağım genel bir bakış atıp bu yazıyı sonlandıracağım.

Belirli şampiyonların canı 30 arttırıldı ve bu sırada can yenilenmesi unutulmadı ve ADC itemlerinin saldırı hızı %2 arttırıldı. 

Bu yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Eğer Elobooster Ne Demek? Adlı yazımızı okumak isterseniz sizi şöyle alalım.